Dzieje się!

Chronologiczne kłącza festiwalu.

Seminarium dr Joanny Bednarek/ Nieludzkie modele społeczeństw/ Część 1. OWADY

Zapis seminarium dr Joanny Bednarek z dnia 8. października 2020 (Dom Literatatury, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89). Semiarium jest częścią autorskiego cyklu „Nie-ludzkie modele społeczeństw i posthumanistyczna polityka” Część 1. „Owady” Lektury: Laline Paull, „Rój”, przeł. T. Wilusz, Prószyński i S-ka 2016. 2. Jussi Parikka, „Owady i media”, przeł. M. Borowki, Księgarnia Akademicka Kraków 2017. … Czytaj dalej Seminarium dr Joanny Bednarek/ Nieludzkie modele społeczeństw/ Część 1. OWADY

2020 – Neurony lustrzane

Neurony lustrzane to antologia wideoklipów do poezji współczesnej, która wypycha wiersze z pola druku. Wiersz-selfie, wiersz-protest, wiersz-korytarz, wiersz-sesja, wiersz-techno.

2020 – Warszawa w wierszach

W najbliższych tygodniach będą ukazywać się premierowe odcinki serii „Warszawa w wierszach” (WWW), która poprowadzi nas po literacko-poetyckich działaniach naszego miasta. W pierwszych odcinkach Mariensztat z klubem „Aurora”, Pałac Kultury z Nocami Poetów, Jazdów i ekofeminizm, Park Skaryszewski i Saska Kępa. 10 edycji Manifestacji Poetyckich 2005–2014 5 edycji festiwalu Literatura jak fotosynteza na Jazdowie 2016–2020 Warszawskie … Czytaj dalej 2020 – Warszawa w wierszach

2020 – Maski/ wiersze

Maski/ wiersze to projekt artystyczny zrealizowany w ramach tegorocznego, pandemicznego festiwalu „Literatura jak fotosynteza”.

2018 – feminarium „Nowe materializmy”

Czy nowy materializm wciąż jest nowy? Seminarium poświęcone książce „Feministyczne nowe materializmy: usytuowane kartografie” pod red. Olgi Cielemęckiej i Moniki Rogowskiej-Stangret prowadzi Joanna Bednarek.

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Chcesz być na bieżąco?

Wyślemy Ci wszystkie nowości!